בית בנוי לתפארת, מתוכנן נכון ובנוי בקונספציה של בנייה ירוקה. כמשפחה שבונה איתנו בית מספר שתיים, (הבית הראשון נבנה לפני 20 שנה והוא נמכר לאחרונה) היה חשוב להם לקחת את כל היתרונות של הבית הראשון ולשפר ולשדרג בבית החדש שנבנה על נחלה במושב הדר עם. ההתחלה הייתה בעבודת תכנון קפדנית של אדריכלית ליאת באר לאחר מכן ערכנו ניתוח טופוגרפי של הקרקע כדי להגיע לניצול מקסימלי של זרימת אויר ותאורה טבעית , העמדת הבית הפרוס בקומה אחת על פני כ 250 מ"ר הייתה אלמנט חשוב בתפיסה הירוקה הכללית של הפרויקט .

שלד המבנה בבנייה ירוקה

 

בשלב זה עברנו לבנייה כאשר הדגש היה על בניית בית מבודד טרמית ואקוסטית , לצורך כך נבנו קירות מרובדים בשיטת אוסטק שמיר בה הקירות כללו שכבת של בידוד טרמי נפחי, שכבה של בידוד טרמי רפלקטיבי, במשולב עם כיס אוויר. מעטפת חיצונית נבנתה בלבני חרס בלגיות תוצרת מפעלי Vandersanden , בלגיה. עובי קיר חיצוני כ – 30 ס"מ. זהו קיר חזק ויעיל מאוד מבחינה טרמית ואקוסטית ואת הבית כיסה גג רעפים הגג המהווה חזית חמישית לבית . בחזית זו טפלנו בשיטה של הרכבת רדיד אלומיניום תלת שכבתי עם שילוב של שתי שכבות המכילות בועות אויר מתחת לרעפים באופן זה אנו מונעים את החום שמחדירה השמש הישראלית לחלל והגג כמובן שדאגנו לגג מאוורר היטב כזה שיכול לשחרר את החום שנאגר בו. אופן הבניה שלנו מבטיח בית מבודד טרמית שגורם שבאופן ישיר להוזלה משמעותית בחשבון החשמל החודשית : מעל 30% חסכון חודשי וגם במונחים שנתיים ולאורך חיי הבית מדובר על הרבה מאד כסף שנחסך .

העבודות בשטח בבנייה של בית ירוק
העבודות בשטח בבנייה של בית ירוק

 

בניית הבית בחומרים ירוקים הכוללים ניצבי הפלדה שמשמשים לקירות הבית שמקורם בתעשיות מחזור בעיקר מרכבים ישנים שהופכים לאלמנטים בתעשיית הבנייה. הלבנים בהם אנו מחפים את הבית מיוצרים מחומר טבעי בעל יכולת מחזור של 100% וייצרנו בכל תהליך הבנייה מעט מאוד פסולת בנייה. כמות הפסולת שיצרנו הוא כ 2 משאיות פסולת בלבד שפונו לאתר מוסדר כאשר בבנייה קונבנציונאלית נוצרים כמויות גדולות של פסולת – פי חמש מבית זהה.

השלמת עבודות על הבית
השלמת עבודות על הבית
חיפוי בית בבניה ירוקה
חיפוי בית בבניה ירוקה