באוסטק שמיר, ישנו תהליך סדור של הכנת הצעת מחיר, לפרויקטים אותם אנו מבצעים. תהליך הכנת הצעת המחיר כולל שני מסמכים עיקריים בעלי פורמטים סדוריים. המסמך הראשון  הוא כתב הכמויות. זהו מסמך הכולל בתוכו את כל רכיבי הבנייה, בתרגום לעלותם הכספית. במסמך זה אנו כוללים את כל החומרים והעבודות שנבצע במהלך הבנייה.

נפרוס כאן פירוט ראשוני:

עבודות שלד וקונסטרוקציה , גג וארגז רוח, לבנים או טיח חיצוני, חומרי בידוד, חיפוי גבס פנימי, אינסטלציה, חשמל, צבע, ריצוף, אלומיניום, נגרות, מסגרות ,עבודות גמר, שירות ובדק, עבודות תכנון אדריכלות והנדסה, ביטוח. הכנת כתב הכמויות, הוא תהליך מקצועי שדורש מיומנות רבה על עורך כתב הכמויות, להבין את הפרויקט, את פרטי הבנייה של הפרויקט הנדון, כולל דרישות מיוחדות של האדריכל.

המסמך השני, שנוצר כתוצאה מהכנת כתב הכמויות הוא מסמך הנקרא "מפרט טכני". מפרט טכני של אוסטק שמיר, הוא מסמך המפרט במילים את כל תכולת ומרכיבי הפרויקט. המפרט כתוב בשפה ברורה וזאת כדי שיהיה מובן על ידי הלקוחות ויגדיר את חומרי הבנייה, חומרי הגמר ומחירם, וניתן יהיה באמצעותו לערוך שינויים במהלך הבנייה. חשוב שהלקוחות יבינו את שווה הערך של חומרי הגמר וכך למנוע אי הבנות מיותרות במהלך הבנייה.

הכנת המסמכים הנ"ל ע"י אנשי מקצוע מיומנים מבטיחים את הצלחת הפרוייקט לכל המעורבים. חשוב מאוד שחברת הבנייה ערוכה מבחינה תקציבית להוציא לפועל את הפרוייקט ומצד שני הלקוח מבין מה הוא מקבל בתמורה לכספו ויכול לבצע התאמות ושינויים במהלך הבנייה.

הדבר החשוב מבחינת הלקוחות הוא הידיעה בתחילת הדרך, כמה עולה הבית גמור. לא אחת אנו נתקלים בלקוחות שמחזיקים במידע חלקי על עלויות שלד וחושבים בטעות שמדובר בשליש מעלות הפרויקט, על סמך הערכות שקבלו. טעות בידם! השלד , בבנייה פרטית,  מהווה בין רבע לחמישית מבית מושלם. חשוב לנו שלקוחות שמקבלים הצעת מחיר ומשווים להצעות נגדיות, ישוו "תפוחים לתפוחים" "ותפוזים לתפוזים"  במובן של השוואת מפרטים טכניים הכוללים את כל מרכיבי הבנייה. חשוב עבור הלקוח, לבדוק שחברת הבנייה, הבינה כראוי את הפרויקט את הדרישות שכן טעות של אחד הצדדים, בתהליך הכנת הצעת המחיר, עשוי להיות הרסני להצלחת הפרוייקט.

באוסטק שמיר, חשוב לנו שהלקוחות יבינו את הפרויקט, את התהליך ואת כל המרכיבים הכלולים במפרט וכך ידעו מהו התקציב הסופי, לבניית ביתם .