על תרומתה של בנייה ירוקה לשמירה על איכות הסביבה


מדוע חשוב להקים מבנים בשיטת הבנייה של בנייה ירוקה?

אחד מהנושאים החשובים והמודגשים ביותר של העידן הנוכחי, הוא ניצול נכון של מערך האנרגיות הקיים באופן טבעי בסביבה. כלומר, אם אנחנו עומדים לבנות בית חדש, השאיפה שלנו שהוא יהיה בנוי על פי תכנון אקולוגי וסביבתי מפותח.

בנייה ירוקה, הינה שיטת בנייה שבין עקרונותיה החשובים ביותר, תכנון אקולוגי נכון של הבית. לפי אותם עקרונות, בית שתוכנן נכון מבחינה אקולוגית, צריכת האנרגיה שלו תהיה מינימאלית, תוך כדי ניסיון לשנות את מאזן האנרגיה, למאזן חיובי. הסיבה לכך, היא שצריכת אנרגיה היא כיום, המזהם העיקרי הפוגע באיכות הסביבה. כשאנחנו בבית, צורכים את רוב האנרגיה בצורת חשמל, אנחנו תורמים לזיהום הכללי.

אחת מהדרכים שבהן נוקטת בנייה ירוקה כדי להקטין ככל הניתן את הפגיעה באיכות הסביבה, היא אופן העמדת המבנה. הכוונה לנושאים כמו, לכווני הפתחים, לתכנון ההצללות שיכולים לתרום רבות בהקטנה ייצור אנרגיה חלופי, הנדרש כדי לחמום או לקרר את הבית.

אוסטק שמיר בע"מ

כיצד בנייה ירוקה מסייעת ביצירת בידוד תרמי לבית?

שיטת הבנייה של בנייה ירוקה באמצעות תכנון נכון של כווני הדלתות ותכנון נכון של הצללות הבית, מאפשרת חימום וקירור של הבית, באמצעים טבעיים, ובהפחתה ניכרת של הצורך בהפעלת תנורים או מזגנים.

תכנון נכון של הצללות הבית, ימנע חימום החדר דרך החלונות, תוך הסתרה מינימאלית של החלון, כשנרצה את הפתחים שלו, להכנסת אוויר. כמו כן, תכנון צמחייה יתמוך בהצללות.

למעטפת הבית, יש תפקיד חשוב באיזון של הטמפרטורות בתוך הבית. תכנון מוטעה של בידוד המעטפת, יפגע באיזון וביצירת טמפרטורות נעימות בקיץ ובחורף.

שיטת הבנייה של בנייה ירוקה, תורמת לתכנון מדויק של העמדת הפתחים בבית, שיאפשר זרימת אוויר טובה, ותתרום בעונות הקיץ או החורף, לקירור או חימום של הבית, תוך כדי ניצול משאבי האוויר הטבעיים המגיעים מהפתחים השונים.

אוסטק שמיר בע"מ