כל מי שבנה אי פעם בית חדש חווה על בשרו את מידת ההשקעה, המחשבה והעומק שהיא דורשת.

זה מתחיל בבחירת החברה שתבצע את ההקמה הלכה למעשה ומסתיים אחרי חודשים רבים בבחירת תמונות האווירה שיכסו את קירות הסלון בבית. במאמר הבא אנחנו נתמקד.. בהתחלה. כיצד לבחור חברת בנייה איכותית אשר תשרת את הצרכים שלכם על הצד הטוב ביותר ותעשה עבודה טובה, רצינית ומקצועית? הנה מס' טיפים:

1. בחרו חברת בנייה בעלת ותק וניסיון בתחום הבנייה בישראל. רק חברה מנוסה מחזיקה בכלים מקצועיים ובמיומנויות שנרכשו על בסיס ידע קודם. אל תהיו שפני הניסיונות של חברת בנייה חדשה וטרייה, תנו לאחרים לעשות כן, גם אם המחיר שהיא מוכנה לגבות נמוך משמעותית ומפתה, ביחס לחברה ותיקה. עדיף לשלם יותר וליהנות משקט נפשי לאורך שנים רבות, מאשר לבחור בפתרון הזול לטווח קצר, שיתברר כיקר יותר בטווח הארוך. ראו כי הוזהרתם!

2. "הכל תלוי בהכנה"
בחרו חברת בניה לאחר ששמעתם המלצות מחברים או מגולשים באינטרנט ולאחר שצפיתם במו עיניכם בפרויקטים אחרים שבנתה החברה. אין חכם יותר מבעל הניסיון ואין נכון יותר מלראות את הניסיון הזה ולשפוט אותו לטובה או לרעה. בדקו את העבר של החברה ורק לאחר שווידאתם כי היא מקובלת עליכם והעבודות שביצעה בעבר הרשימו אתכם לטובה – ניתן לסגור עסקה.

3. מומחיות בבנייה ירוקה
כדאי לבחור חברה המתמחה בשיטה של בניה ירוקה ו/או בניה מודרנית, חברה שלא נשארת מאחור והינה חלוצה בקדמה ובשיטות המתקדמות בבנייה ובעיצוב. למה? משום שכדאי שתיהנו מהפירות של הקדמה הזו שנים לאחר מכן ושהבית שאתם בונים יישאר רלוונטי ומודרני במשך 20, 30 ויותר שנים. בניה ירוקה חוסכת גם בחשמל ובאנרגיה מבוזבזת, שבתורם חוסכים לנו גם לא מעט מזומנים.

4. אנשי מקצוע איכותיים
בחרו חברת בניה אשר מחזיקה אנשי מקצוע טובים ומיומנים שיבצעו את העבודה בתורה המקצועית, היעילה והטובה ביותר. אל תתפשרו על כך. הגורם המשפיע והחשוב ביותר במידת ההצלחה של פרויקט חדש בתחום הבניה (כמו גם בהרבה מקצועות אחרים), הוא אנשי המקצוע האחראים על הפרויקט.

שיהיה המון בהצלחה!