מדוע בנייה ירוקה היא שיטת בנייה מועדפת בעיני רבים?

בנייה ירוקה הינה שיטת בנייה מיוחדת ומודרנית, הכוללת שלבים של תכנון, בנייה ותפעול של מבנים, המיושמת משלבי התכנון המוקדמים עד לרגע כניסת הדיירים לבית, וגם בעת שהם מתגוררים במבנה המוכן.

במהלך השנים האחרונות, הגישה של בנייה ירוקה, הוכיחה את עצמה כמועילה לכל הצדדים. הן לדיירים, הן לקבלנים והן לרשויות. היא שיטה שמיטיבה עם הדיירים, הנהנים מאיכות בנייה גבוהה, ניצול מקסימלי של משאבים טבעיים, כמו מקורות שמש, רוח ומים, ושיטות בנייה מתקדמות ביותר.

הקבלנים, עושים שימוש בחומרים ממוחזרים, חוסכים בצריכת משאבים יקרים ובכוח אדם יקר, ועבור הרשויות, זהו הישג מוניציפלי מבחינתם, כשבעירם, מוקמים בניינים ומבנים שמבוססים על בנייה ירוקה, השומרת על איכות הסביבה של הרשות המקומית שלהם. את התרומה של שיטת הבנייה של בנייה ירוקה, רואים מיד בשטח, כשמגיעים לאתר הבנייה היכן שמתבצעות העבודה, ורואים את שיטות עבודה מתקדמות, נקיות ויותר שקטות.

בנייה ירוקה | אוסטק שמיר

מהן אבני היסוד של בנייה ירוקה?

שיטת הבנייה של בנייה ירוקה מושתתת על מספר כללים הנחשבים לאבני היסוד שלה.

לפניכם אבני יסוד העיקריות של השיטה:

  • הקטנת הפגיעה בסביבה בעת הבנייה וגם אחריה. 
  • שימור משאבים טבעיים ושימוש בחומרים ממוחזרים. 
  • ניצול מקסימלי של היעילות האנרגטית הקיימת בכל בית. 
  • שיפור באיכות האוויר מחוץ לבית ובתוכו.
בנייה ירוקה | אוסטק שמיר

על מנת להגיע להשגת אותן המטרות של בנייה ירוקה, קבלנים עושים שימוש בשיטות בנייה שמופעלות כבר הרבה שנים בחו"ל, והן משתמשות בחומרי בנייה שייצורם אינו דורש הרבה אנרגיה וחומרי בנייה שאינם מתכלים.

פרט לכך, בנייה ירוקה מתבצעת תוך כדי הימנעות בפגיעה במשאבים טבעיים, ע"י צמצום בעבודות העפר, כמו חפירות ומילוי. בנוסף, בעת עבודות הבנייה נעשה שימוש במים אפורים ובמי ביוב, ומחזור פסולת.