החלטתם על בניית בית חדש במיקום חדש להתחלה חדשה בחיים. עד כאן הכול טוב ויפה אך עדיין בגדר מחשבה. כאשר ניגש לפרקטיקה נצטרך לבחור שירותי חברת בנייה בכדי לממש את חלומנו. איך נדע באיזו חברת בנייה לבחור? קיימות היום בשוק הרבה חברות מעין אלו ואחד הדברים החשובים ביותר כאשר ניגשים לתכנן פרויקט בנייה חדש – הוא להקדיש זמן לחיפוש אחר חברת בנייה איכותית לביצוע הפרויקט שלכם.
חברות הבנייה השונות הפועלות כיום בישראל נבדלות זו מזו ברמת הביצוע,הניסיון, המחירים והאמינות. בחירה מוטעית של חברת בנייה שאיננה מקצועית עלולה לגרום לכם לנזקים רבים ולכן יש חשיבות רבה בבחירה נכונה של חברת בנייה איכותית ומומלצת.
במאמר זה ננסה לתת טיפים לבחירה נכונה של חברת בנייה אשר תספק לנו את השירות הטוב ביותר. ננסה לגעת במספר נקודות מרכזיות.
ראשית, כאשר נבחר חברת בנייה לבניית ביתנו החדש נבדוק באיזה סוגי בנייה אותה חברת בנייה מתמחה. קיימים כיום מגוון סוגי בנייה וביניהן ניתן למצוא בנייה רגילה,בנייה ירוקה ובנייה קלה. יש לבדוק באיזה סוג של בנייה אנו מעוניינים ובהתאם לכך איזו חברת בנייה מתמחה באותו סוג הבנייה.
שנית נבצע השוואת מחירים בין חברות בנייה שונות ונראה איזו חברת בנייה מציעה את המחיר המשתלם ביותר. כשמדובר בפרויקט של בניית בית יכול להיווצר פער של עשרות אלפי שקלים בין החברות השונות. לכן חשוב לבצע בדיקה מקדימה של השוואת מחירים לבדיקת חברת בנייה זולה. כיום בדיקה כזו היא אף קלה ביותר הודות לפורטלים רבים באינטרנט המציעים אפשרות של השוואת מחירים.
נגדיר כעת עוד מספר נקודות לא פחות קריטיות בבחירת חברת בנייה.
כאשר בודקים חברת בנייה יש לשים לב לוותק אותו רכשה החברה. אם חברת בנייה פועלת כבר זמן רב בשוק כנראה שצברה ניסיון רב בעבודות בנייה באשר הם. סביר להניח גם שחברה שנמצאת זמן רב בשוק היא חברת בנייה אמינה אשר לוקחת אחריות ללקוחותיה ולבנייה שלה ועושה עבודה טובה.

אוסטק שמיר

כנקודת המשך יש לבדוק חוות דעת של לקוחות קודמים שהשתמשו בשירותי אותה חברת בנייה. המלצה של לקוח שעבד עם אותה חברת בנייה והיה מרוצה מאיכות השירות שהיא סיפקה לו, יכול להיכנס למערכת השיקולים שלנו. כאשר אתם מתלבטים לגבי איזו חברת בנייה, אל תהססו לבקש ממנה שמות של לקוחות מרוצים. התקשרו אליהם, ושאלו אותם כל מה שעולה על דעתכם. חוות הדעת אותה תשמעו צריכה להיות אובייקטיבית לגבי אותה חברת בנייה. כשאתם מדברים עם הלקוחות, שימו לב אם הם נשמעים לכם אובייקטיבים. אם הם רק חולקים שבחים לחברה, ואין להם שום ביקורת או הסתייגות, יכול להיות שהם קשורים בדרך כזו או אחרת לאותה חברת בנייה.

כאשר בודקים חברת בנייה יש לשים לב לחוקיות החברה. יש לבדוק שאותה חברת בנייה עובדת בכפוף לתקנון וכי אין לה מקרים בעבר של תלונות או בנייה בצורה בלתי חוקית, דבר זה חשוב ביותר כאשר מדובר בבניית בית. במקרה זה ניתן אף להתייעץ עם עורך דין המכיר את אותה חברת בנייה.

לסיכום, באיזו חברת בנייה שלא תבחרו,שימו לב לכלל המרכיבים שהעלינו לבדיקה. ולמרות שניתן להגדיר את הבירור המקדים כעבודת נמלים,הרי שבבניית בית קבע הבירור הנזכר לעיל יכול לחסוך לנו הרבה עוגמת נפש במשך הזמן. ככל שהעבודה תהיה מדוקדקת יותר לפני,כך נוכל לנוח מאוחר יותר בביתנו החדש ביודענו שהוא בנוי בצורה איכותית וטובה. כך גם אנחנו נזכה להיות מהצד שממליץ לאחרים על חברת בנייה איכותית.